Lansarea albumului „Timișoara 1596 – 1896”

Muzeul Național al Banatului a fost gazda lansării albumului „Timișoara 1596 – 1896” de Szalai Béla, apărut de curând în colecția Editurii Universității de Vest din Timișoara. Cartea este cea de-a 20-a lucrare a autorului, scrisă în anul în care împlinea 80 de ani. În cadrul evenimentului au fost invitați Andrei Herczeg – președintele fundației Herczeg, Conf. Univ. Dr. Mădălin Bunoiu – prorectorul Universității de Vest din Timișoara, Claudiu Ilaș – managerul Muzeului Național al Banatului, Conf. Univ. Dr. Dorel Micle și Marilena Tudor – directorul Editurii Universității de Vest din Timișoara.