Acasă / Interviu / Secretar de stat din Germania, în vizită la Universitatea de Vest din Timișoara
Secretar de stat din Germania, în vizită la Universitatea de Vest din Timișoara

Friedlinde Gurr-Hirsch este secretar de stat al landului Baden Württemberg din Germania și expert în agricultură. Aceasta a fost prezentă la Universitatea de Vest din Timișoara pentru a discuta despre perspectivele colaborării dintre Baden-Wütterberg și UVT.

Urmăriți un interviu despre cum a luat naștere această colaborare, schimbările climatice și importanța conștientizării lor.