Ioan T Morar la UVT

Te-ai intrebat vreodată dacă exista fenomenul de Fake News în epoca Nicolae Ceaușescu? Ioan T. Morar a acceptat invitația noastră în studio și ne-a vorbit despre presa și manipularea în masă din timpul comunismului.

Fake News în epoca Nicolae Ceaușescu

Universitatea de Vest din Timișoara a găzduit conferința „Fake News în epoca Nicolae Ceaușescu”. În cadrul acesteia invitat special a fost Ioan T. Morar, scriitor și jurnalist. Fake news este un fenomen pe care îl întâlnim în viața de zi cu zi și care ne afectează pe toți. „Fake News în epoca Nicolae Ceaușescu”, conferința […]

Show de neuitat la Balul Bobocilor UVT

Studenții Universității de Vest din Timișoara s-au distrat pe cinste, la Balul Bobocilor UVT. Anul acesta au participat 6 perechi care s-au duelat pentru câștigarea titlului de Miss și Mister UVT.