![](https://mlu5qmmws8np.i.optimole.com/J-4GhLA-iamq-Opt/w:300/h:135/q:75/http://tv.uvt.ro/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-03-at-14.37.56.png)
European Student Card pentru studenții UVT
Universitatea de Vest din Timișoara a marcat o nouă premieră la nivel național! Pentru că era digitală este într-o continuă evoluției, UVT s-a alăturat inițiativei Comisiei Europene- European Student Card (ESC), cu scopul de a facilita procesul academic și mobilitățile studenților. Astfel, instrumentul creat le va permite să se identifice și să se înregistreze electronic la instituțiile de învățământ superior din Europa. UVT a creat și o aplicație automatizată care