![](https://mlu5qmmws8np.i.optimole.com/J-4GhLA-cSfaBaZ8/w:300/h:225/q:75/http://tv.uvt.ro/wp-content/uploads/2021/08/Screenshot_20210803-121430.jpg)
Andra-Cenan Glăvan, câștigătoarea premiului de pledoarie
Echipa Facultății de Drept din cadrul UVT s-a calificat în semifinalele concursului științific studențesc de dreptul Uniunii Europene „Central and Eastern European Moot Court Competition”. Concursul, aflat la cea de-a 26 ediție, a fost organizat British Law Centres și Centre for European Legal Studies din cadrul Universității Cambridge. Mai multe detalii despre pregătirea pentru concurs, dar și despre premiul pe care l-a câștigat, ne va spune Andra Cenan – Glăvan,