Dragoș Moldovan – Vocea României 2019

Dragoș Moldovan, student la Facultatea de Muzică și Teatru, a câștigat ediția din 2019 a concursului Vocea României. Membru în echipa lui Tudor Chirilă, Dragoș a ajuns la această performanță prin multă muncă și ambiție. Pasionat de muzica rock încă de la 7 ani, câștigătorul cântă în prezent în trupa timișoreană Pandora.

Studentul săptămânii, cu Adrian Breha

Săptămâna aceasta am stat de vorbă cu Adrian Breha, un student care a reușit sa iasă în evidență prin ambiția și devotarea sa pentru voluntariat. Acesta a reușit să obțină, în urma activității și implicării sale în proiectele de voluntariat OSUT, premiul de “Cel mai activ voluntar” în cadrul Galei de Proiecte ,,De și pentru […]

Caravana Educației

Membrii de la Asociația pentru Românii de Pretutindeni Inițiativa au lansat proiectul Caravana Educației. Sub deviza UVT trece Prutul, voluntarii proiectului și-au propus să meargă în 15 licee din Republica Moldova, Serbia și Ucraina pentru a le vorbi elevilor claselor a XII-a despre Universitatea de Vest din Timișoara.

Informații utile despre sesiune

Sărbătorile au trecut, sesiunea începe, iar odată cu ea încep și întrebările despre medii, credite și voluntariat. Andrei Stan, responsabil al Departamentului Social-Educațional și de Cercetare al OSUT, vine cu răspunsurile!