Fructele – secretul unei vieti sanatoase

Stai acasa si simti ca nu mai ai energie sa faci nimic? Urmareste urmatorul material si afla efectele pozitive ale consumului de fructe dar si importanta lor in regimul nostru alimentar. Doamna Lect. Univ. Dr. Nicoleta Mirică iti recomanda o reteta de smoothie energizant care sa iti ofere portia zilnica de energie si vitamine.

Evaluarea Națională și Bacalaureatul, susținute conform programului

Președintele României, Klaus Iohannis, a declarat că elevii și studenții se vor întoarce la școală, respectiv la universitate, abia din toamnă. Până atunci, orele și cursurile continuă în mediul online, iar examenele vor fi, de asemenea, susținute online. Totuși, elevii din ani terminali vor reveni la școală, în condiții speciale, pentru a-și putea susține Evaluarea […]

Despre aviație, aproape de îndeplinirea visului

Te pasionează domeniul aviației și vrei să afli mai multe despre academia de pilotaj? În interviul de azi, aflăm exact care sunt factorii care ne aduc mai aproape de mesesia de pilot, dar și etapele la care suntem supuși.

Studiile în vremea coronavirusului.

Trebuie să stăm acasă, dar trebuie și să învățăm! Învățământul la distanță permite studenților să continue procesul de studiu, ținând cont că orele au fost sistate din cauza epidemiei de COVID-19.

Întărirea sistemului imunitar pe timp de pandemie

Este important să avem un organism sănătos în această perioadă de pandemie. Dr. Lavinia Bratu, psiholog și consilier în nutriție, ne prezintă cei mai importanți factori care contribuie la întărirea sistemului imunitar.