Teatrul Național din Timișoara a organizat cea de-a 26-a ediție a Festivalul European al Spectacolului Timișoara – Festival al Dramaturgiei Românești (FEST – FDR). În cadrul acestuia, la secțiunea „Debut” a fost pus în scenă spectacolul „O noapte furtunoasă”. Regizat de către Ada Lupu Hausvater, spectacolul i-a adus împreună pe scena studioului Uțu Strugari pe actori ai TNT și studenți ai Faculății de Muzică și Teatru UVT.
![](https://mlu5qmmws8np.i.optimole.com/J-4GhLA-9Aq3qOhg/w:300/h:151/q:75/http://tv.uvt.ro/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-03-at-14.43.01.png)