Strada devine spațiu de manifestare a culturii, s-a întâmplat la Timișoara în acest sfârșit de săptămână în grădina urbană a Universității de Vest. Workshopuri, dezbateri și ateliere de lucru din diverse domenii culturale i-au întâmpinat pe cei care au căutat distracția de weekend alături de cei mici. Arta japoneză sau tehnicile de prelucrare a lutului au fost doar câteva dintre meșteșugurile care i-au întâmpinat pe timișoreni.
![](https://mlu5qmmws8np.i.optimole.com/J-4GhLA-9Aq3qOhg/w:300/h:151/q:75/http://tv.uvt.ro/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-03-at-14.43.01.png)