Deși unii profesori o fac să pară mai ușoară, profesia de dascăl poate deveni un maraton cu multe obstacole. Totuși, când visul tău este de a deveni un profesor bun, atunci nimic nu-ți mai poate sta în cale. Andreea Popescu, studentă în cadrul Facultății de Litere, Istorie și Teologie, și-a îndeplinit visul și a devenit profesoară, chiar în orașul ei natal. Despre dorința Andreei de a îmbrățișa această profesie, aflați în următorul material.
![](https://mlu5qmmws8np.i.optimole.com/J-4GhLA-9Aq3qOhg/w:300/h:151/q:75/http://tv.uvt.ro/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-03-at-14.43.01.png)