Echipa Facultății de Drept UVT – finalistă în competiție internațională

Echipa Facultății de Drept din cadrul UVT s-a calificat în etapa finală a concursului internațional „European Human Rights Moot Court Competition”. Concursul, aflat la cea de-a noua ediție, este organizat de ELSA International, în colaborare cu Consiliul Europei, Curtea Europeană a Drepturilor Omului și European Human Rights Association. Mai multe detalii despre competiție, dar și despre cum ajută astfel de experiențe la dezvoltarea personală și profesională, în interviul următor.

UVT TV

Vrei să vezi cele mai noi materiale create de echipa noastră imediat ce sunt publicate? Abonează-te la tvletter!